E-157LDom z tarasem przy jadalni

Zamów

cena: 6 090 PLN
6 490 PLN
dostępność: 5 dni

Projekt domu E-157 L Dom z tarasem przy jadalni

Przestronny dom, w którym przestrzeń wspólna podzielona została na strefę wypoczynkową i strefę jadalni. Obie części łączą się wygodnym, zadaszonym tarasem.  Przy salonie zaprojektowana została zaciszna biblioteka z dostępem do niewielkiego tarasu. Do jadalni zaś przylega ustawna kuchnia z barkiem. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie. Jedna z nich posiada własną łazienkę i niewielką garderobę. Część poddasza zajmuje wspólne pomieszczenie rekreacyjne, które sprawdzi się np. w roli sali kinowej.

 

Powierzchnia użytkowa 157,5 m²
Powierzchnia netto 205,6 m²
Powierzchnia zabudowy 156,4 m²
Garaż 21,4 m²
Kotłownia 5,9 m²
Kubatura 548,9 m³
Wysokość budynku 8,2 m
Wysokość do okapu gzymsu 3,9 m
Powierzchnia dachu 215,0 m²
Kąt nachylenia dachu 37 °
Minimalne wymiary działki 21,2 x 21,9 m
Stan surowy zamknięty 399 800 PLN
Instalacje wewnętrzne 91 100 PLN
Wykończenie 183 400 PLN
Koszt budowy 674 300 PLN
Koszt budowy sys. gospodarczym 574 300 PLN

UWAGA: Podana cena promocyjna jest najniższą w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki.

ZAMÓW PROJEKT Z PROMOCJĄ !!!

Klientom indywidualnym kupującym ten projekt (naszego autorstwa) na stronie naszej pracowni www.e-domy.pl, oferujemy w promocji:

1. KOSZTORYS BUDOWLANY i PRZEDMIAR  ROBÓT ZA 129zł
2. TABLICA I DZIENNIK BUDOWY ZA 69zł
3. DODATKOWY EGZEMPLARZ PROJEKTU ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANEGO ZA 1zł
4. PAKIET DODATKÓW DO PROJEKTU (o łącznej wartości ok. 1500zł) ZA 69zł

KUP PROJEKT U AUTORÓW Z GWARANCJĄ NAJNIŻSZEJ CENY

Jeśli zastanawiają się Państwo jeszcze nad wyborem projektu, jest możliwość pobrania naszego katalogu 2019 w wersji elektronicznej  pobierz katalog (ok. 80mb)

UWAGA: Koszty budowy podane na naszej stronie są kosztami szacunkowymi, określonymi na podstawie średnich, ogólnopolskich cen netto materiałów budowlanych i robocizny. W wycenie przyjęliśmy podstawowy standard wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Ostateczne koszty inwestycji mogą się różnić w zależności od zastosowanych materiałów, kosztów robocizny dla danego regionu kraju, oraz przyjętego standardu wykończenia (zwłaszcza elewacji zewnętrznych). Koszty stanu surowego i wykończenia zewnętrznego są podane na podstawie obliczeń z kosztorysu budowlanego, natomiast koszt instalacji wewnętrznych szacowany jest na podstawie uśrednionych wskaźników, proporcjonalnie do powierzchni netto budynku.

Koszt podany na stronie dotyczy stanu deweloperskiego, a jako wykończenie określiliśmy (upraszczając) te elementy, które różnią stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Zatem "wykończenie" to w skrócie: tynki wewnętrzne, posadzki z ociepleniem (bez ostatniej warstwy podłogowej), wykończenie ścian zewnętrznych (ocieplenie, tynki oraz okładziny zewnętrzne).

UWAGA: Wycena szacunkowa nie zawiera wykończenia warstwy wykończeniowej posadzek (podłóg), tarasu, schodów zewnętrznych, drzwi wewnętrznych, łazienek, białego montażu oraz wykończenia wnętrza ponieważ jego koszt jest zależny od przyjętego standardu i rozbieżności mogłyby być zbyt duże. Podane na stronie koszty budowy są cenami netto. W przypadku zlecenia budowy firmie wykonawczej (kompleksowa usługa budowlana + materiały) należy doliczyć 8% VAT.

Koszty budowy tzw. systemem gospodarczym zakładają wykonanie pewnej ilości prac budowlanych we własnym zakresie oraz własną koordynację zakupów, w tym negocjowanie cen. Hurtownie budowlane często udzielają rabatów, a jeśli zakupów dokonuje firma wykonawcza, czasem część rabatu zachowuje dla siebie.

Technologia

Prosimy o zapoznanie się z rysunkami szczegółowymi (PDF).

Informację dotyczącą zakresu możliwych do wprowadzenia zmian w projektach, w ramach adaptacji przedstawiamy w zakładce zmiany w projekcie.

UWAGA: Nasze biuro nie wprowadza zmian w projektach. Nie udostępniamy wersji elektronicznej projektów.
Wszystkie nasze projekty są zgodne z wymaganiami Warunków Technicznych WT2021 roku.
 
Ściany 25cm ceramika + 18cm styropian*
Strop wylewany żelbetowy*
Pokrycie dachowe dachówka cementowa*
Ocieplenie posadzki na gruncie 20cm styropian
Ocieplenie dachu 25-30cm wełna mineralna
Stolarka okienna drewniana*
Wykończenie zewnętrze kamień, płytki klinkierowe lub drewno
Ogrzewanie gazowe, grzejniki*
Wentylacja grawitacyjna
Energooszczędność WT2021 EP < 70 kWh/(rok*m2)

*) UWAGA: zmianę materiałów, stropu itp. można wykonać w ramach adaptacji projektu u architekta działającego na terenie konkretnej inwestycji.

Dodatki

Pakiety można zamówić zaznaczając odpowiednią pozycję na liście "DOSTĘPNE DODATKI" przy zamówieniu projektu w zakładce ZAMÓW PROJEKT.

Dodatki można też dokupić później, po zamówieniu projektu. Informacje na ten temat są dostępne tutaj.

Komentarze

Aby dodać opinię wypełnij poniższy formularz.

Mali
23.01.2020 / 13:36:29odpowiedz

Witam. Jakie kolory zostały użyte na elewacji?

E-DOMY.PL
24.01.2020 / 09:25:38odpowiedz

Witamy. Tynki zaproponowane na elewacji są w kolorze RAL 9016 (biały) oraz RAL 7035 lub 7040 (szary). Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Anna
22.01.2020 / 14:38:25odpowiedz

Dzień dobry, czy wiadomo jaka jest powierzchnia ścian zewnętrznych domu?

E-DOMY.PL
23.01.2020 / 09:47:40odpowiedz

Witamy. Ściany zewnętrzne grubości 25 cm mają powierzchnię 287,5 m2. Informacje o zapotrzebowaniu na materiały zawarte są w opracowanym do projektu kosztorysie. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Katarzyna
19.08.2018 / 11:30:59odpowiedz

Dzień dobry, 1. Czy jest możliwość zrobić gabinet w miejscu garażu? 2. Czy można przenieść pomieszczenie techniczne do ganku a w jego miejsce zrobić niewielką łazienkę i pralnię? (zaznaczę że ogrzewanie mam miejskie) 3. Czy można powiększyć jadalnie przy kuchni kosztem zadaszonego tarasu? 4. W jakim stopniu wzrosną koszty budowy przez wprowadzeniu tych zmian ?

E-DOMY.PL
22.08.2018 / 12:23:50odpowiedz

Witamy. 1. W miejscu garażu może zostać zaprojektowany gabinet. Proszę jednak zwrócić uwagę, że w garażu zaprojektowane jest wejście do pomieszczenia technicznego. W przypadku takiej zmiany warto rozważyć przeniesienie pomieszczenia technicznego na front budynku. 2. Umieszczenie pomieszczenia technicznego w rejonie przedsionka znacznie ograniczy funkcjonalność obu pomieszczeń. Jeśli chodzi o łazienkę i pralnię, proszę pamiętać o zapewnieniu poprawnej komunikacji prowadzącej do tych pomieszczeń. 3. Włączenie tarasu do kubatury domu jest możliwe, ale proszę pamiętać że w pomieszczeniu konieczne będzie pozostawienie słupa konstrukcyjnego (w miejscu wewnętrznego narożnika aktualnie poprowadzonych ścian). 4. Ciężko określić koszty bez konkretnego dopracowania planowanych zmian. Jeśli chodzi o zasadnicze elementy budynku koszty nie powinny być duże (ilość ścian zewnętrznych ani strop nie ulegnie tak naprawdę zmianie). Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Andrzej
18.06.2018 / 23:26:40odpowiedz

Dzień dobry. 1. Czy dałoby się powiększyć łazienkę na parterze aby mieć miejsce na prysznic? Ale zachować chcę wejście do garażu. 2. Co to za 'rekreacja' na piętrze? Czy to jest normalnie wymiarowy pokój, czy z powodu bardzo niskiego sufitu jest to tak zwana 'rekreacja'? 3. Czy warto zrobić cały parter ogrzewanie podłogowe a górę na grzejniki? Czy lepiej cały dom mieć na ogrzewanie podłogowe? Co będzie tańsze/wygodniejsze w użytkowaniu? 4. Jak można oszacować koszt ogrzewania gazem przy ogrzewaniu podłogowym na parterze? Dziękuję za odpowiedź.

E-DOMY.PL
19.06.2018 / 15:22:41odpowiedz

Witamy. 1. Aby łazienkę pod schodami uzupełnić o prysznic, należy wydłużyć dolny bieg schodów zwiększając tym samym wysokość pod górną częścią biegu. Takie rozwiązanie zastosowane jest w projekcie E-167. 2. Pomieszczenie rekreacji na poddaszu może zostać przekształcone na wygodną sypialnię. Geometrię skosów w pomieszczeniu można odczytać z rysunków szczegółowych (zakładka Do pobrania), gdzie zaznaczony jest zakres wysokości równej 190 cm. 3. Wybór ogrzewania zależy od osobistych preferencji. My nie jesteśmy zwolennikami ogrzewania podłogowego w sypialniach, natomiast w pomieszczeniach wspólnych na parterze sprawdzi się dobrze. Zastosowanie ogrzewania podłogowego w salonie pozwoli na eliminację grzejników, które w przestrzeni reprezentacyjnej nie wyglądają dobrze. 4. Koszty eksploatacji ogrzewania podłogowego powinny być niższe. Szacunek kosztów zależy od tak wielu czynników, że o taką opinię lepiej podpytać firmę specjalizującą się w ogrzewnictwie. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Ania
15.06.2018 / 06:23:38odpowiedz

Czy są dostepne jakieś inne projekty elewacji dla tego domu? Projekt domu w srodku bardzo mi sie podoba, ale juz elewacja z zewnatrz niezabardzo. Niestety sama nie wiem jak moznaby to bylo inaczej rozwiązać.

E-DOMY.PL
15.06.2018 / 10:08:37odpowiedz

Witamy. Nie przygotowywaliśmy alternatywnych wersji tego projektu. Materiały elewacyjne zmodyfikować można podczas adaptacji projektu. Być może rozwiązaniem odpowiednim dla Pani byłoby ujednolicenie kolorystyki tynku (biały w miejsce szarego) i wprowadzenie elementów drewnianych? Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Kasia
19.03.2018 / 14:28:56odpowiedz

Witam, gdzie Państwo sugerujecie umiejscowienie linii odcinającej kolory tynku (biały i szary) przy podniesieniu bryły domu o jeden pustak?

E-DOMY.PL
19.03.2018 / 17:02:37odpowiedz

Witamy. Zakres wykończenia elewacji szarym tynkiem powinien pozostać bez zmian. Wykończenie kolorem jest wyrównane do linii nadproży okien. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Edyta
23.08.2017 / 20:01:38odpowiedz

Witam czy jest możliwe wyrównanie biblioteki z linią salonu i czy wymaga to większych zmian Pozdrawiam

E-DOMY.PL
06.09.2017 / 12:42:26odpowiedz

Witamy. Wyrównanie linii ścian w narożniku przy bibliotece jest możliwe. Nie jest to kłopotliwa zmiana. Należy wprowadzić ją podczas adaptacji projektu. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Ania
29.07.2017 / 07:43:58odpowiedz

Witam serdecznie, jak sie podniesie o jeden pustak scianke kolankową to o ile zwiększy się kubatura domu?

E-DOMY.PL
31.07.2017 / 11:40:44odpowiedz

Witamy. Po podniesieniu dachu o wysokość jednego pustaka, kubatura netto wzrośnie o około 15 m3. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Marcin
02.07.2017 / 21:58:26odpowiedz

Witam. Czy na etapie na adaptacji jest możliwe poszerzenie garażu o ok. 2 metry, tak aby szerokość wewnątrz wyniosła ok. 6 metrów?

E-DOMY.PL
03.07.2017 / 11:50:44odpowiedz

Witamy. W projekcie E-157 możliwe jest poszerzenie garażu. Jedną z możliwości jest wysunięcie ściany bocznej garażu, zrównanej wysokością z attyką tarasu i przekrycie jej stropodachem. Wymagało to będzie wykonania żelbetowej belki pod ścianę zewnętrzną poddasza (nadciąg). Zmianę należy wprowadzić podczas adaptacji projektu. Proponujemy również zapoznanie się z projektem E-127. Jest on wersją E-157 z garażem na dwa samochody. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Edyta
10.05.2017 / 06:47:42odpowiedz

Witam czy jest możliwa zamiana pomieszczeń kuchnie jadalnie na salon i czy wymaga to dużych zmian ,czy kominek można zrobić w innym i miejscu Pozdrawiam

E-DOMY.PL
10.05.2017 / 12:13:28odpowiedz

Witamy. Zmiana funkcji pomieszczeń jest możliwa podczas adaptacji projektu. W przypadku przeniesienia kuchni oraz kominka należy pamiętać o prawidłowym umieszczeniu kominów wentylacyjnych i komina dymowego. Zmiana ich położenia wpływa także na obrys fundamentów. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Edyta
22.03.2017 / 06:24:24odpowiedz

Witam czy jest możliwe zwężenie domu od strony salonu o 1 metr wyrównać do biblioteki ale wydłużyć zmniejszając taras o 1,5 m Pozdrawiam

E-DOMY.PL
23.03.2017 / 10:54:17odpowiedz

Witamy. Zmiana wymiaru domu wzdłuż linii kalenicy w przypadku tego projektu nie jest kłopotliwa. Natomiast przesunięcie ściany w kierunku tarasu spowoduje poszerzenie dachu i tym samym podniesienie wysokości kalenicy. Zmieni to geometrię zadaszenia. Aby kalenice prawidłowo się zbiegały, równocześnie z poszerzeniem części salonowej, należałoby poszerzyć także drugie skrzydło domu, to od strony jadalni. Zmianę należy wprowadzić do projektu podczas jego adaptacji. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Edyta
06.02.2017 / 18:19:23odpowiedz

Witam czy jest sposób żeby zmniejszyć domek o około 20 m ? Pozdrawiam

E-DOMY.PL
07.02.2017 / 10:29:48odpowiedz

Witamy. Mniejszym projektem, który wykorzystuje podobne rozwiązania funkcjonalne jest projekt E-188. Prosimy zapoznać się z jego rzutem. Dach w tym projekcie może zostać podczas adaptacji zaprojektowany jako dwuspadowy. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL.

Ania
18.01.2017 / 07:16:34odpowiedz

Witam, mam pytanie. O ile maksymalnie można podnieść ściankę kolankową?

E-DOMY.PL
18.01.2017 / 16:15:04odpowiedz

Witamy. Zalecamy ograniczenie podniesienia ściany kolankowej do 1-2 pustaków. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Natalia
04.07.2016 / 19:10:02odpowiedz

Witam, Czy ktoś moze sie pochwalić juz wybudowanym domem ?

Lukas555
01.01.2016 / 15:33:36odpowiedz

Witam Prosiłbym o informacje techniczną: a) czy jest możliwość adaptacji projektu tak aby zmieścić się w kącie nachylenia dachu do 35' ?? (wymagania MPZP) b) czy uwzględniając pytanie"a" jest możliwość jednoczesnego zredukowania pow. użytkowej o ok 10-15m2?? c) czy wejście do WC na parterze można przenieść do przedsionka a ew szafę stworzyć tam gdzie jest spiżarnia kuchni? Pozdrawiam

E-DOMY.PL
04.01.2016 / 17:31:08odpowiedz

Witamy. a) Zmiany kąta nachylenia dachu na 35 stopni można dokonać, jednak równocześnie powinna być podwyższona ściana kolankowa, ponieważ w przypadku pozostawienia jej bez zmian, nie będzie możliwe wejście do pom. rekreacji i łazienki nad wejściem. b) Sama zmiana kąta dachu na 35 stopni spowoduje zmniejszenie powierzchni użytkowej o około 1,8m2, jednak wzrośnie po podniesieniu ściany kolankowej. c) Wejście do wc można wykonać z przedsionka a szafę zorganizować w miejscu spiżarni (przy rezygnacji z małego okna). Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Iwona2
03.11.2015 / 19:24:33odpowiedz

Witam, mam pytanie odnosnie scianki kolankowej. Jaka jest jej wysokosc w pokojach nad kuchnią/jadalnia? Pozdrawiam

E-DOMY.PL
04.11.2015 / 10:18:30odpowiedz

Witamy. Ścianka kolankowa w pokojach nad kuchnią/jadalnią ma wysokość około 100 cm. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

iwona
06.07.2015 / 15:07:15odpowiedz

Czy jak poszerzę ten dom o 1,0m i zachowam kształt tego dachu, to będzie to dobrze wyglądało? Może ktoś już tak zrobił?

IWONA
26.06.2015 / 23:21:00odpowiedz

Witam rozważam kupno tego projektu bądź e-127 (na dwa auta, ale ten jest trochę za duży, bo działka ma szer. 22,5m) Żeby nie pozbywać się okien i drzwi do kotłowni z tej strony, czy można ten projekt poszerzyć o 0,5m-1,0 m?

E-DOMY.PL
06.07.2015 / 17:16:49odpowiedz

Tak można, ale w ramach adaptacji projektu. Najprostsze jest jednak poszerzenie go od strony kuchni i jadalni. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

IWONA
09.06.2015 / 22:45:42odpowiedz

Witam super projekt, chcę go kupić, ale najpierw kilka pytań 1. Jaki jest skos na poddaszu? 2. Ile ma cm przejście do salonu nie licząc wystających schodów, (po podłodze)? czy jest możliwość zrobić stopień niżej do salonu? 3. Czy można coś wykombinować, żeby schody wystawały jak najmniej? 4. Chciałabym całkiem zamurować okno w salonie z widokiem na taras wspólny z jadalnią, zastanawiam się ew, nad zmniejszeniem go o połowę, czy ktoś tak zrobił? 5. Kominek zrobiłabym narożny tak, żeby był widoczny z jadalni? JEŚLI KTOŚ BUDUJE TEN PROJEKT PROSZĘ O KONTAKT. JESTEM Z OKOLIC WROCŁAWIA. iwona.rowinska [aT] op.pl .

E-DOMY.PL
10.06.2015 / 10:24:25odpowiedz

Witamy. 1.Geometrię pomieszczeń na poddaszu przedstawiliśmy na przekroju pokazowym, który dostępny jest w zakładce Do pobrania. 2.Szerokość przejścia do salonu z pominięciem schodów wynosi 2,78m. Odległość od ostatniego stopnia do przeciwległej ściany wynosi 1,75m. Obniżenie posadzki salonu o stopień jest możliwe. Należy dokonać tego podczas adaptacji projektu. 3.Schody zaprojektowane są tak, żeby umożliwić wejście ze spocznika do sypialni nad garażem. Z tego względu zmiana schodów nie jest możliwa. 4.Zmiana dotycząca okna jest możliwa do wprowadzenia podczas adaptacji projektu. Decyzję można podjąć również podczas budowy, ponieważ jest to zmiana tzw. nieistotna. 5.Można zastosować większość wkładów kominkowych dostępnych na rynku. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

IWONA
04.06.2015 / 23:07:39odpowiedz

DZIEŃ DOBRY. CZY MOGŁABYM PROSIĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WNĘTRZA?

E-DOMY.PL
08.06.2015 / 09:54:17odpowiedz

Witamy. Do naszych projektów przygotowujemy wizualizacje wnętrz przestrzeni wspólnych, czyli pokoju dziennego i kuchni. To co zostało przez nas opracowane jest opublikowane na stronie i więcej wizualizacji raczej się nie pojawi. Projekt trafił już w ręce inwestorów i liczymy na to, że podzielą się zdjęciami z realizacji swoich wnętrz. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Ks
14.01.2015 / 12:40:05odpowiedz

Witam, jaki kolor (nazwa) wg wizualizacji mają elementy drewniane (okna, podbitka i belki ozdobne przy dachu)?

E-DOMY.PL
21.01.2015 / 15:43:11odpowiedz

Witamy. Zaproponowaliśmy tu świerk skandynawski malowany transparentną farbą do drewna w kolorze „dąb” lub „złoty dąb”. Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

gl
16.12.2014 / 15:40:13odpowiedz

Dzień dobry! Dom o bardzo fajnym rozkładzie strefy dziennej. Chętnie obejrzałabym dodatkowe wizualizacje z wnętrza, myślę zresztą że nie tylko ja :)

Dominika
09.10.2014 / 10:24:57odpowiedz

Dzień dobry, czy mogłabym prosić o dodanie pokazowych rzutów budynku do pobrania albo przynajmniej do wglądu, tak jak jest to zrobione w przypadku projektu E-127?

E-DOMY.PL
14.10.2014 / 09:06:01odpowiedz

Witamy. Rysunki szczegółowe są już dostępne w zakładce "Do pobrania". Pozdrawiamy. E-DOMY.PL

Do pobrania

Przeglądaj i pobieraj szczegółowe rysunki pokazowe projektu z dokumentacji technicznej. UWAGA: Załączone rysunki stanowią wyłączną własność firmy E-DOMY.PL i nie mogą stanowić podstawy do opracowania projektów indywidualnych.

Schowaj
0 projektów
w Twojej teczce
  • pow. użytkowa
  • min. szerokość działki
  • kondygnacje
Pokaż rzuty